Turneu tenis 10 „Cupa Elite” 21-22.04.2018

Sezonul de vara a inceput si la Elite Tenis Club cu primul turneu Tenis 10-MPG . Turneul s-a desfasurat doar partial outdoor , respectiv pentru nivelul portocaliu, urmatoarele meciuri disputandu-se in sala, unde soarele si vantul, destul de puternice in ziua respectiva, nu le-au mai dat de furca micutilor tenismeni. Turneul a fost, cum ne asteptam, unul incarcat de emotie, cu meciuri viu disputate, la finele carora au triumfat : Verde fete : Loc I -Ana Pavel – reprezentanta a clubului nostru, pe care o felicitam si pe aceasta cale alaturi desigur de antrenorul acesteia Cosmin Ghetu Loc II -Catinca Maria Anastasiu Loc III- Andrada Francesca Constantinescu Loc IV-Ana Maria Popa Lazar Verde baieti: Loc I-Stefan Andrei Chirita Loc II-David Alexandru Marinescu Loc III-Robert Andrei Lepadat Loc IV- Andrei Aurica Portocaliu: Loc I-Egor Polyakov Loc II-Luca Albert Dieac Loc III-Calin Efimenco Loc IV- Justin Shriki Rosu: Loc I-Teodor Gavril-Parfene Loc II- Victor-Alexander dobrescu Loc III-Alexandru Zlate Ion Loc IV- Andrei Alexandru Adamache

About the author: elitetenisclub

You must be logged in to post a comment.